Harry Potter
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Harry Potter

Aici toti fanii Hp sunt bine veniti
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Lectia 2- Bongii

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Fleur Delacour
Sef de Casa
Fleur Delacour


Numarul mesajelor : 12
Varsta : 33
Casa : Viperini
Data de inscriere : 05/03/2008

Lectia 2- Bongii Empty
MesajSubiect: Lectia 2- Bongii   Lectia 2- Bongii EmptyVin Mar 07, 2008 2:51 pm

Bongul poate schimba in orice lucru care ingrozeste persoana din fata lui.Nimeni nu stie exact cum arata un bong cand este singur ,dar oricine il va intalni va da nas in nas cu cel mai mare cosmar al sau.Cel mai bine cand va intaliniti cu un bong este sa nu fiti singuri deoarece acesta se zapaceste, nestiind in ce sa se transforme.Lucrul care il da gata pe bong este rasul.Ceea ce trebuie sa faceti este sa il transformati in ceva hazliu.Incantatia ce il transforma este 'Ridiculus'

In ce s'ar transforma un bong aparut in fata voastra si in ce l'ati preschimba?
Tema se posteaza aici!
Sus In jos
Pisica Magica
Admin



Numarul mesajelor : 20
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 06/03/2008

Lectia 2- Bongii Empty
MesajSubiect: Re: Lectia 2- Bongii   Lectia 2- Bongii EmptyVin Mar 07, 2008 3:10 pm

Sincer.... nu stiu ... cred k s-ar transforma in Pisica Neagra (adik eu rea Very Happy ). Si cred ca as transforma bongul intr-un dracusor cu nas de clovn si aripi de inger Very Happy
Sus In jos
Admin
Admin



masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 28
Casa : Viperini
Data de inscriere : 04/03/2008

Lectia 2- Bongii Empty
MesajSubiect: Re: Lectia 2- Bongii   Lectia 2- Bongii EmptyVin Mar 07, 2008 5:34 pm

Cea mai mare temere a mea este profesorul de desen, si las transforma in clovn.
Sus In jos
https://hphogwarts.forumgratuit.ro
Karla Johnson
Anul 1
Karla Johnson


Numarul mesajelor : 7
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 06/03/2008

Lectia 2- Bongii Empty
MesajSubiect: Re: Lectia 2- Bongii   Lectia 2- Bongii EmptyVin Mar 07, 2008 5:43 pm

Probabil [am spus probabil] ca bongul s-ar transforma intr-un barbat inalt, si slab ca un schelet, cu pielea alba de tot si obrajii supti, invesmantat intr-o roba mai neagra ca smoala [moartea]. L-as transforma intr-o sperietoare de ciori, imbracata intr-o rochie cu fundite roz si un buchet de flori in mana. :-&
Sus In jos
Johanne MangaToons
Sef de Casa
Johanne MangaToons


Numarul mesajelor : 6
Casa : Astropufi
Data de inscriere : 11/03/2008

Lectia 2- Bongii Empty
MesajSubiect: Re: Lectia 2- Bongii   Lectia 2- Bongii EmptyMier Mar 12, 2008 9:36 pm

Banuiesc ca bongul s-ar transforma in Oogie Boogie. Poate o sa radeti, dar de cand am vazut The Nightmare Before Christmas, de el imi este cel mai frica.
Iar eu l-as transforma in ... ei bine, nu chiar transforma ... sa spunem doar ca l-as pune sa poarte rochia lui Sally.
Asta chiar ar fi o priveliste pe care sa NU o pierzi pentru nimic in lume Laughing
Sus In jos
Admin
Admin



masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 28
Casa : Viperini
Data de inscriere : 04/03/2008

Lectia 2- Bongii Empty
MesajSubiect: Re: Lectia 2- Bongii   Lectia 2- Bongii EmptyMier Mar 12, 2008 9:51 pm

Lectia 2- Bongii Page11

Mam gandit ca va place sa vedeti si poze, frumoasa ? [b]
Sus In jos
https://hphogwarts.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Lectia 2- Bongii Empty
MesajSubiect: Re: Lectia 2- Bongii   Lectia 2- Bongii Empty

Sus In jos
 
Lectia 2- Bongii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lectia I
» Lectia 1 - Inorogul
» Lectia introductiva
» Lectia 3- Vampirii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Harry Potter :: Ore de curs :: Apararea contra Magiei Negre-
Mergi direct la: